Търсят се участници по темата за шпионирането в интернет!


не на шпионирането

Днес от 17:30 в предаването по Нова телевизия „Часът на Милен Цветков“ ще се дискутира темата за и против следенето в Интернет, както и кампанията:

Да спрем мониторинга на Интернет. Искаме ли службите да следят личния ни живот?

Гости на предаването ще бъдат Богомил Шопов Бого и Пейо Попов. Ако желаете да подкрепим кампанията заедно, както и да отговорим на въпроса: Защо събирането на данните не е решение на проблема?, елате за участие за дискусия в предаването.

Телефон за записване: 80 50 181

5 Отговори на “Търсят се участници по темата за шпионирането в интернет!”

  1. Няма да имам възможност да го гледам. Надявам се, че после ще има запис от предаването в Youtube или Vbox

    Харесвам

  2. Иван Иванов

    Здравейте,
    за съжаление, моята работа е свързана донякъде с тези системи и ведомства, и по тази причина използвам псевдоним.
    Като цяло държавата има нужда от системи, които да служат за доказване на извършени престъпления и системи, който да подпомагат превенцията на престъпленията.
    Истината за нашите съществуващи системи за мониторинг са:
    1. До тях имат достъп твърде много хора. Предполагам, че над 10 000 човека имат достъп до системите за мониторинг на мобилни телефони … т.е. всеки един разговор може да достояние на тези хора… а няма система по койато да им се търси отговорност ако те злоупотребят. И по този начин се дава възможност тези системи да се ползват за частни цели !
    2. България не е и никога не е била в фокуса на терористичната дейност, освен това, ние нямаме готовност да противодействаме на евентуален терористичен акт – нямаме национална стратегия по въпроса, нямаме подготвени звена за разследване на потенциални такива, нямаме специализирана гражданска защита…та от подслушването ли да започнем…
    3. Тези системи струват доста пари, кой ще ги плаща? И как, ние като данъкопладци, ще разберем, че това не е поредното източване на пари !? Та нали почти всички сделки при което се източва някой фонд или директно държавата – веднага стават „секретни“…

    Истината е, че за думички „педофилия“ и „тероризъм“ (тъй като официално никой не съпротивлява като стане дума за тях) се прокарват проекти, които имат за цел да обслужват най -вече частни интереси. Като доказателство, ще посоча факта, че нашата държава има в момента система за подслушване на всички телефони, а защо всички престъпници са на свобода !? т.е. системите за подслушване могат да бъдат от полза, само тогава, когато имаме добре работеща полицейска и съдебна система…

    Харесвам

  3. Иван Иванов

    Съжалявам за грешките, но го написах на един дъх… и не успях да го редактирам

    Харесвам

  4. Както каза една моя позната съдийка, единственото утешение в случая е, че държавата няма достатъчно ресурс, за да използва всичката информация, до която си е дала право да има достъп:)

    Харесвам

  5. Предаването съм го изтървала значи. Но това с шпионирането… нямам думи. Всичко си оправихме, само остана то кусурът. И Иван Иванов е прав, че вероятно такова нещо действа само ако другите звена са наред. Иначе не се знае на какви точно цели служи. Например, може да се ползва и за мониториране на евентуални „огнища“ за недоволство с/у властта. И париране не на терористи, а примерно на протести. И така нататък…

    Харесвам

Вашият коментар